Startér Radia Wave na Besedě: bizarní elektro i úderná rapová dvojice

Startér Radia Wave na Besedě: bizarní elektro i úderná rapová dvojice

Startér Radia Wave na Besedě: bizarní elektro i úderná rapová dvojice

Když se Beseda stala před pár lety jedním z partnerských festivalů talentové soutěže Startéru Radia Wave, bylo to vlastně přirozené vyústění aktivit našeho festivalu. Představovat současnou začínající domácí tvorbu je dlouhodobým cílem dramaturgie Besedy a těší náš, že ve spolupráci se Startérem pokračujeme i v letošním roce. Vybrat dvojici „vyvolených“ byla tentokrát velká fuška; v dramaturgickém týmu Besedy jsme se shodli, že letos . Nakonec náš výběr ukázal na bizarní elektro Hello Marcel a údernou rapovou dvojici P/\ST.

 

Hello Marcel

Příznivci brněnských Midi Lidi zbystřete, bláznivé a bizarní elektro Hello Marcel vás letos na Besedě pobaví a roztančí podobně, jako to umí právě zmínění velikáni českého elektropopu. Osobité duo Hello Marcel o sobě dalo poprvé vědět loni singlem Bůček v soutěži Startér Radia Wave, moderátoři o něm tehdy mimo jiné mluvili jako o „J.A.R. po lobotomii“, což už je samo o sobě velkým příslibem. Letos pak úspěch zopakovali vyspělejším singlem Naposled. „Pojď si ještě jednou trsnout naposled, ať jsou na tebe hrdí máma s tátou.“ Trsat se bude až do rána, o tom žádná.

 

P/\ST

Je libo trochu svěžího rapu z českých hájů? Rapperské duo P/\ST je na scéně teprve několik měsíců, přesto o sobě dalo pořádně vědět díky letošnímu ročníku Startéru Radia Wave. V soutěži talentovaných hudebníků se dvojice kamarádů z katedry alterny pražské DAMU probojovala až do finále, když jim úspěch vynesla podmanivá kombinace experimentálního rapu a elektra. Studiově dávají P/\ST vzpomenout třeba na kultovní desky WWW, minimalistické skladby táhne kromě temných beatů skvělý přednes a flow Dana Kranicha. P/\ST odehráli teprve několik koncertů, přesto hýří energií a aktivitou – na kontě už mají dokonce čerstvou debutovou desku Expedice do vnitrobloku.

 

 

Odeslat