První várka slovenské hudby na letošní Besedě

První várka slovenské hudby na letošní Besedě

První várka slovenské hudby na letošní Besedě

Slovenská stopa na Besedě

Katarzia // Isama Zing // Leto s Monikou // Luvver // Vojdi

Nejen kvůli geografické blízkosti se Beseda vždy snaží svým návštěvníkům představit to nejlepší ze současné slovenské hudební scény, která každoročně přichází s bohatou nabídkou kvalitních nahrávek. Jako jednoho z headlinerů tak v Tasově uvidíte Katarzii, a to v unikátní spolupráci s elektronickým producentem Pjonim – neotřelá hudební fúze dala vzniknout angažované desce Antigona, jež si na Slovensku vysloužila nominaci na album roku v prestižních cenách Radio_Head Awards.

Talentovaný elektronický hudebník Jonatán Pastirčák (aka Pjoni) se pak předvede také v rámci svého tanečněji orientovaného sólového projektu Isama Zing. Při Zingových živých setech hraje výraznou roli propojení hudby a vizuálů – každá ze skladeb díky nim představuje svůj vlastní abstraktní příběh.

V už zmíněných „Rádiohlavách“ uspěla v kategorii debut roku také Monika Midriaková se svým novým projektem Leto s Monikou. Ten náladou navazuje na někdejší dvojčlenné uskupení Monikino Kino, které jste mohli slyšet v Tasově před 4 lety. Leto s Monikou je ale ryze samostatný projekt mladé slovenské umělkyně – zhostila se psaní textů, skládání i produkování. „Leitmotivem celého alba je pro mě objevování klidu,” popisuje Midriaková.

V Tasově se před lety objevilo také energické trio Luvver, ačkoli tehdy ještě pod názvem Fresh out of the Bus. Kromě změny identity kapela razantně změnila také svůj styl, s novým jménem se Luvver více inspirovali elektronikou i zvukem zahraničních popových hvězd jako jsou The Weeknd či Lorde.

Z nových jmen pak jistě tasovské publikum osloví (anti)rockoví floutci Vojdi, kteří jsou známí pro své živelné koncerty. Pokud patříte mezi fanoušky spřízněných Acute Dose (kteří Vojdům mimo jiné napomáhali s debutem Staro), nenechte si ujít ani tuto divokou sestavu původem z Prešova.

 
Odeslat