Program Besedy 2017 uzavřen: nechybí naděje domácí hudby ani trojice laureátů Magnesia Litera

Program Besedy 2017 uzavřen: nechybí naděje domácí hudby ani trojice laureátů Magnesia Litera

Program Besedy 2017 uzavřen: nechybí naděje domácí hudby ani trojice laureátů Magnesia Litera

Již potvrzenou hudební dramaturgii, čítající skoro třicítku jmen domácí a zahraniční hudby, jsme doplnili o další desítku interpretů a skupin. Poslední části hudebního programu festivalu dominují hlavně kapely ze společného kurátorského projektu festivalu a talentové soutěže Startér Radia Wave. V Tasově tak pod hlavičkou Startéru zahraje elektronická producentka Zagami Jericho, song-writerské duo MIMO, kytarově-osmdesátkoví Flash Boy, downtempoví Voj&3ska a indie-rockoví Ette Enaka.

Další mladou krev budou v line-upu dále zastupovat i elektroničtí Flush Buttons nebo o něco etablovanější polsko-česká písničkářka Agu. Svůj první koncert na Besedě zahrají také brněnští post-rockoví experimentátoři Kochlea, noise-kytarová India a hudební chameleón a excentrik tuzemské nezávislé scény Lazer Viking. Hudební program doplňuje tradiční Soutěž písničkářů, která se díky své nezaměnitelné atmosféře stala už nedílnou součástí celého festivalového víkendu. Pod kurátorským vedením Petra „Pecana“ Podrazila zahraje na Besedě pětice Zdeníto, Jurkozvierky, Strašlivý Píďa, Zabiják (bez Borců) a Aleš Jiroušek. Jako speciální host této části programu pak vystoupí ve své akustické podobě skupina Helemese.

Beseda se ovšem snaží neprofilovat pouze jako hudební festival. V programu proto nemůže opět chybět Apollónova návštěva. Autorská čtení oceňované trojice spisovatelů Martin Reiner, Jiří Hájíček a Ondřej Buddeus doplní projekt Listování herce Lukáše Hejlíka, představení Divadla Napříč, přednášky designérů Adama Štěcha a Romana Šediny, projekt o negativních dopadech módního průmyslu pak představí v Tasově Zuzana Ryšavá. Volné sdružení Česnekový hlavy odehraje svoji hudebně-divadelní show a zážitek jistě slibuje i interaktivní projekt SHOWstánek.

Celkem tak během prvního srpnového víkendu na nás čeká více jak padesát koncertů, autorských čtení a uměleckých vystoupení. Moc se těšíme!

 

Odeslat