Kytary a zase kytary - hluk a bigbít na Besedě

Kytary a zase kytary - hluk a bigbít na Besedě

Kytary a zase kytary - hluk a  bigbít na Besedě

Bude bigbít, předznamenával první polovinu letošní programu titulek na ostřeji laděném webu the-aardvark.cz. Kytary k nám do Tasova patří a první výčet jmen z letošní dramaturgie dává tušit, že i na jubilejní Besedě si užijeme spousty hutnější hudby. Anna von Hausswolff střídá dronemetalové plochy a postrockové kolébání, éterické momenty, stejně jako nekompromisní varhanní virvál. Bigbít současnosti.

To chicagští Wrekmeister Harmonies jsou ještě o řád temnější. Projekt J. R. Robinsona kříží metal s dronem a klasikou. Magická hudba.

Domácí Tomáš Palucha způsobili se svým aktuálním albem Guru poprask na tuzemské scéně. Kapela je na jmenované desce v životní formě a jejich rockoví alchymismus nemá aktuálně v Čechách moc konkurenci. Bohatě stavěný psychedelický rock současnosti.

Se svojí poslední deskou výrazně zaujala také punk-hardcoerová Kovadlina. Kapela uskupená kolem nepřehlédnutelného frotmana Banána je jednou z nejlepších živých skupin v tuzemsku a jejich energické sety, ve kterých často dochází k zapojení publika, jsou očistným návratem ke kořenům kytarové muziky.

Odeslat