Elektronika na Besedě: temný projekt z Polska i pestrý výběr tuzemské scény

Elektronika na Besedě: temný projekt z Polska i pestrý výběr tuzemské scény

Elektronika na Besedě: temný projekt z Polska i pestrý výběr tuzemské scény

Temný projekt z Polska, hned několik nadějí domácí muziky i léty prověřená jistota. Elektronika měla na Besedě vždy zelenou. Jubilejní ročník v tomto nebude výjimkou.

Temní polští elektronici RSS Boys jsou v České republice díky častému koncertování jako doma. Duo, které při svých vystoupeních hraje v šamanských maskách, se nebojí improvizovat a míchat nesourodé hudební motivy - třeba techno s etnickými zvuky. Určitě nás čeká intenzivní koncertní zážitek.

Zvuky piana nebo tleskání můžeme slyset na debutové desce elektronického producenta Dné. Album, které vznikalo dlouhých pět let, se stalo jednou z událostí minulého roku a právem si odneslo ceny Vinyla a Apollo. Už dlouho nezněla domácí nahrávka tak zvukově aktuálně a srovnatelně se zahraniční produkcí.

Motto tvorby jen těžce vyslovitelného dua 1flfsoap je "vyhnat z měst zápach elektroswingu". Každopádně směs melancholie, elektroniky a živých nástrojů jsou na hony vzdáleny zmíněnému kolotočářskému kolovrátku a syrová elektronika brněnské dvojice je příjemným oživením domácí scény.

Na ose Morava - Praha - Berlín se pohybuje elektronický projekt Fiordmoss. Na pět let staré povedené debutové EP Gliese a Ink Bitten by měla kapela navázat očekávatelnou dlouhohrající deskou, která by měla vyjít ještě před jejich srpnovým koncertem v Tasově.

Drum´n´bass s dubstepovou rytmikou, živými nástroji, zpěvem a rapem. "Chtěli jsme vyzkoušet, jaké je to hrát elektronickou produkci naživo," říká za kapelu Hard to Frame její člen Ondřej Černohorský. Inteligentní poslechově-taneční hudba jen velmi těžko, Hard to Frame naštěstí patří mezi těch několik jmen, které dokáží propojit výše uvedené do zajímavého tvaru.

DJ Myslivec. Skoro inventář Besedy. Od letošního ročníku rezidentní DJ festivalu, kterému stačily dva ročníky k tomu, aby se stal legendou Topolového hájku. Mezi druhou a pátou ranní nejoblíbenější vystupující všech návštěvníků Besedy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odeslat