Další balík kapel: temní finští experimentátoři i výběr toho zajímavého z česko-slovenské scény

Další balík kapel: temní finští experimentátoři i výběr toho zajímavého z česko-slovenské scény

Další balík kapel: temní finští experimentátoři i výběr toho zajímavého z česko-slovenské scény

Další části zveřejněného programu letošní Besedy dominují finští K-X-P a výběr toho nejzajímavějšího z česko-slovenské klubové scény. V programu najdeme hardcore vedle elektroniky nebo folkloru.

K-X-P, temná fúze krautrocku, techna a metalu v kombinaci s magickou vizualitou jejich koncertů slibuje mimořádný zážitek. Na trenčínské Pohodě se stal koncert K-X-P jedním z vrcholů festivalu, věříme, že i na Besedě se bude jednat o výjimečnou záležitost.

Dominantou další části programu je ale opět výběr toho nejzajímavějšího z česko-slovenské klubové scény. Hardcorové hvězdy Esazlesa představí svou oceňovanou novinku Společnost psů. Dalšími zástupci tvrdší kytarové hudby budou i živelní The Truth Is Out There a mix garážového zvuku a melancholických balad v podání Beps'n'Johnnies. Projekt slovenského producenta Vlada Ďurajky Autumnist naproti tomu originálně pracuje s mixem zvuků a ruchů. Elektronickou scénu reprezentují i Bratři, jejichž set slibuje divokou techno jízdu a taneční večírek. Carpet Cabinet si už hraní v tasovském areálu úspěšně vyzkoušeli – a nyní k nám přivezou svoji debutovou desku. Klubovou alternativu, srovnatelnou s tvorbou Květů, zastoupí Lusk, vítězové posledního ročníku Malé Alternativy. Chybět opět nebude ani nezaměnitelným horňácký folklor – pro tentokrát v podobě cimbálové muziky Velické trnečky. Speciální položkou v programu pak jsou v regionu Slovácka kultovní Rudé Kostry. Kapela po téměř deseti letech přerušila svoji hybernaci a v Tasově odehraje patrně jediný vzpomínkový koncert.

Program zdaleka není uzavřen a vedle Apollónovy návštěvy a Soutěže písničkářů přibude ještě několik jmen v rámci společného kurátorského projektu Besedy a Startéru Radia Wave. Kompletní program zveřejníme v druhé polovině června.

Odeslat