České kytary první poloviny programu: Lvmen, Kalle nebo Pacino

České kytary první poloviny programu: Lvmen, Kalle nebo Pacino

České kytary první poloviny programu: Lvmen, Kalle nebo Pacino

Nebudeme zastírat, že Lvmen jsou pro nás „srdcovka“ a máme velkou radost, že je po jejich návratu s loňským albem Mitgefangen Mitgehangen uvítáme u nás v Tasově. Temný post hardcore, který také výrazně rezonuje v zahraničí, přirovnává hudební publicista Miloš Hroch k atmosféře Vláčilových filmů. Lépe bychom jejich tvorbu asi nepopsali. Na Besedě kapela odehraje jeden z mála koncertů své letní festivalové sezóny.

Kalle u nás byli se svým debutem, letos dorazí  s druhým albem Saffron Hills. To co naznačovala nahrávka Live from the Room, tak deska Saffron Hills (Cena Apollo 2017, Ceny Anděl 2017) jen potvrdila. Mrazivě podmanivý zvuk kytary Davida Zemana i zpěv Veroniky Buriánkové dělá z tohoto táborského dua jednoznačně jeden z nejzajímavějších projektů na domácí hudební scéně.

Pacino jsme chtěli už loni, nakonec to ale vyšlo až letos. Asi tomu tak mělo být. V mezidobí skupina z Orlové vydala svůj debut, jednu ze zásadních nahrávek poslední doby na domácí scéně. Půl litru země je esencí mnoha kytarových vlivů, které přetváří do osobitého celku. Cenu Vinyla za Desku roku náleží Pacinu zaslouženě, ačkoli sama kapela o žádná ocenění nestojí. I v tom tkví síla této slezské trojice.

Odeslat