Beseda Moon: unikátní propojení časopisu a festivalu pečetí oslavu 25 let Besedy u Bigbítu

Beseda Moon: unikátní propojení časopisu a festivalu pečetí oslavu 25 let Besedy u Bigbítu

Beseda Moon: unikátní propojení časopisu a festivalu pečetí oslavu 25 let Besedy u Bigbítu

Dělat věci pro radost a usilovat o přidanou hodnotu je nám dlouhodobě blízké. Ve spolupráci s magazínem Full Moon jsme se tak letos rozhodli vydat časopis k 25. výročí Besedy. Na osmašedesáti stranách speciálního vydání časopisu Beseda Moon přinášíme materiál, který je významným příspěvkem nejen k našemu festivalu, ale domácí festivalové kultuře obecně. 

Čtvrtstoletí existence bez přestávky řadí Besedu u Bigbítu mezi nejdéle fungující festivaly v České republice. O oslavě jubilejního ročníku jsme tak logicky přemýšleli už loni. „Měli jsme více nápadů, ale vydání společného časopisu, který vzešel od vedení Full Moonu, se nám líbil ze všeho nejvíc,“ říká za nás všechny náš šéf Tomáš Ševčík a šéfredaktor Full Moonu Michal Pařízek doplňuje: „Loni jsme si podobnou práci vyzkoušeli na speciálním čísle k příležitosti dekády Radia Wave a moc rádi bychom touto cestou pokračovali dále. Spojení s festivalem Beseda u Bigbítu bylo zcela logické, zdaleka nejen kvůli jubileu akce. Jak Full Moon, tak Beseda se snaží na domácí scéně trochu ‚vyvětrat‘, máme toho společného poměrně hodně".

Beseda Moon přináší ohlédnutí za historií a pozadím festivalu, připomenutí důležitých milníků, bohatou galerii, představení pořadatelského týmu i manuál, jak festival přežít. Velkou část textů ale tvoří pohled na aktuální ročník Besedy. 

Součástí Beseda Moonu je také společný rozhovor Katarzie, Jaromíra Švejdíka (Priessnitz) a Petra Marka (Midi Lidi), profil komunitního festivalu Miro, za kterým stojí hned několik zajímavých jmen domácí hudby, z nichž některá jsou součástí i letošního programu festivalu, nebo společný rozhovor Banána, lídra punkové Kovadliny, s duem Tomáš Palucha. Obsahovou pestrost časopisu dokládá i ukázka z tvorby spisovatele a básníka Martina Reinera či galerie prací designéra Romana Šediny; oba umělci jsou součástí letošního doprovodného programu festivalu. Za pozornost určitě stojí také text o genezi českých festivalů od hudebního publicisty Antonína Kocábka.

Magazín bude k dostání zdarma na vybraných kulturních akcích v České republice, v kavárnách a klubech a samozřejmě také první srpnový víkend přímo u nás v Tasově. 

Odeslat