Beseda a Startér Radia Wave opět představí talenty domácí scény

Beseda a Startér Radia Wave opět představí talenty domácí scény

Beseda a Startér Radia Wave opět představí talenty domácí scény

I letos pokračujeme ve spolupráci s talentovou soutěží Startér Radia Wave. Svěží jména domácí scény mapuje tento vyhledávací projekt jako málokdo u nás. V programu tak letos najdeme hned čtveřici projektů, o kterých se začíná mluvit jako o velkých příslibech tuzemské scény. Přesvědčí o svém talentu i publikum v Tasově?

Pražský elektronický projekt Zagami Jericho, za kterým se skrývá ještě ani ne dvacetiletá Lenka Šimůnková, je esencí aktuálních trendů posluchačů narozených na přelomu tisíciletí. Osmdesátkový pop a kyberpunková estetika nezaujal jen v talentové soutěži Startér Radia Wave, ale také porotu cen Vinyla a Zagami Jericho tak byla nominována v kategorii Objev roku 2016.

Pražští Flash Boy jsou zástupce nejmladší generace domácí hudební scény. Jednoduché písničkářství s ozvěnami Belle and Sebastian a charismatickou zpěvačkou Silvie Harry. V Tasově skupina představí debutové EP Born To Trust.

Dvojici MIMO z Uherského Hradiště jsme objevili právě díky soutěži Startér. Vyzrálý a charismatický zpěv obou členů dua, stejně jako slušná angličtina z MIMO dělá jeden z výrazných příslibů domácí scény posledních měsíců. I český urban-folk může znít zajímavě.

Zpěvák Vojtěch Jágl si troufne vyzpívat cokoli, v katarzi se vrhnout do falzetu, nebrání se patosu. Je přesným opakem domácí civilní manýry, což je samo o sobě osvěžující. Spolu s DJem a producentem Ondřejem Noskem, vystupujícím pod pseudonymem 3SKA, dokáže v duu Voj&3ska konkurovat třeba známějším VR Nobody.

Odeslat