Beseda a Hradecký slunovrat se spojily, nabízí společnou vstupenku

Beseda a Hradecký slunovrat se spojily, nabízí společnou vstupenku

Beseda a Hradecký slunovrat se spojily, nabízí společnou vstupenku

O tom, že se s některým z festivalů, který je nám blízký, zkusíme propojit, uvažujeme už nějaký ten rok. Letos to konečně klaplo a my jsme moc rádi, že můžeme společně s organizátory festivalu Hradecký slunovrat nabídnout limitovanou kombo vstupenku na Besedu i Slunovrat za speciální cenu 1099,- Kč. Kdo, stejně jako my, plánuje v létě vyrazit do Tasova a Hradce nad Moravicí, tak může ušetřit dvě stovky. Lístky se dají od dnešního dne koupit v předprodejní síti goout.cz.

Besedu jsme už od dob ředitele Zdeňka Neusara vnímali jako místo, které se snaží lidi nebo myšlenky propojovat a ne naopak. Když jsme před dvěma lety poznali organizátory Hradeckého slunovratu a loni poprvé navštívili jejich festival, cítili jsme, že tým kolem Vaška Müllera vidí Slunovrat stejně jako my Besedu. V době, jejímž leitmotivem je rozdělení a příkop společnosti, jsme se rozhodli naše akce skrze společný lístek propojit a alespoň v této rovině ukázat, že spolupráce a propojení je ta správná cesta. Zdánlivě odlišné dramaturgie mají možná více společného než se může na první pohled zdát, entuziasmus a otevřenost pořadatelů festivalu kousek od Opavy jsou pak pro nás příkladem, jak dělat festival srdcem.

„Ačkoli je Česká republika rájem letních hudebních festivalů, Hradecký slunovrat je pro mě jedna z mála podobných akcí v Čechách a na Moravě, kterou můžu s čistým svědomím všem doporučit“, zve za nás všechny na Slunovrat dramaturg Besedy Pavel.

„Propojilo nás krásnohorské víno, a to je prostě dobrý začátek. Propojilo dva festivaly, které jsou otevřené, chtějí pomáhat mladým a zajímavým kapelám a které jsou v tom nejlepším slova smyslu svobodné. Nemíníme vám říkat, co nemůžete jíst a pít a co fotit, děláme to všelijak, jen ne jako byznys nebo jako promyšlenou strategii. A tak vám chceme z čisté radosti nabídnout dva zážitky. Dva krásné a úplně odlišné festivalové areály. Dvě radosti jednoho léta. Protože sdílená radost je prostě silnější a těšit se dvakrát je lepší, než jen jednou,“, dodává za Slunovrat Vašek Müller.

 

Odeslat