Beseda 2018: první polovina programu ve znamení hypnotického metalu, rapu nebo také alternativního popu

Beseda 2018: první polovina programu ve znamení hypnotického metalu, rapu nebo také alternativního popu

Beseda 2018: první polovina programu ve znamení hypnotického metalu, rapu nebo také alternativního popu

Konečně. Zveřejňujeme první polovinu programu. Sami jsme se už nemohli dočkat okamžiku, až se s vámi o bezmála dvacítku jmen podělíme.

Zůstáváme věrní naší filozofii. Mnohožánrovost a hlavně jména, která neslyšíte na každém druhém tuzemském festivalu. Mezi největší taháky první poloviny patří určitě Astronautalis. Rodák z Floridy Andy Bothwell představí svoji energickou rapovou nálož v Tasově vůbec poprvé. Dost sázíme také na holandské noiserockové Blue Crime. Kapelu předchází pověst skvělé koncertní skupiny a věříme, že v Tasově se představí ve stejné formě jako před pár týdny ve Slovinsku na festivalu Ment, kde patřila mezi nejlepší položky v programu.

V dramaturgii, stejně jako každý rok, ale hlavně akcentujeme českou a slovenskou scénu. Svůj temný post-hardcore představí v Topolovém hájku navrátivší se legenda Lvmen, své největší filmové hity zahraje oceňovaný hudebník, producent a legenda domácí scény Jan P. Muchow. Samozřejmě nebudou chybět přední jména mladé české scény, cenami Vinyla a Apollo ověnčení Pacino a Kalle. První jmenovaní představí svůj syrový kytarový debut Půl litru země, táborské duo Kalle se do Tasova vrátí s mrazivě podmanivou druhotinou Saffron Hills. Oceňované debuty z loňského roku pak přivezou také emo post-rockoví Cold Cold Nights, post-punkoví +-0, hloubaví psychedelici Sýček nebo dream popoví Billow a elektropopová Johuš Matuš. Z těch zkušenějších se pak do Tasova vydá ústecká Nauzea Orchestra či elektronický solitér Ventolin. A ani letos nebude chybět stálice tasovského nočního programu DJ Myslivec.

Pestré zastoupení bude mít tradičně i silná slovenská scéna. Novinku Luxus Clan představí „civilní“ rapové duo Modré hory, se směsicí downtempa a alternativního popu se v Tasově po letech objeví Fallgrapp, dojde i na čerstvou indie popovou krev z Bratislavy Tolstoys či potemnělé elektroniky Elections in the Deaftown.

Druhou várku programu zveřejníme v průběhu května. Kromě zhruba dvacítky jmen hudební programu počítáme také samozřejmě s Apollónovou návštěvou a Soutěží písničkářů. Z aktuálně potvrzené dramaturgie doprovodného programu ční jméno Ladislava Zibury, jednoho z nejznámějších českých cestovatelů současnosti. Ten si oblíbil Besedu loni jako návštěvník, nyní potěší publikum jednou ze svých přednášek.

 

Odeslat