Apollónova návštěva zve na opulentní přehlídku uměleckých žánrů a společenských aktivit

Apollónova návštěva zve na opulentní přehlídku uměleckých žánrů a společenských aktivit

Apollónova návštěva zve na opulentní přehlídku uměleckých žánrů a společenských aktivit

Ani letos samozřejmě nebude chybět v programu Apollónova návštěva. Opulentní přehlídka mnoha uměleckých žánrů a dalších společenských aktivit tentokrát cílí třeba na trojici laureátů Magnesia Litera nebo přední české designéry. Máme se na co těšit!

ZUZANA RYŠAVÁ (přednáška)

Pod záštitou globálního hnutí FASHION REVOLUTION šíří osvětu o slow fashion – o zodpovědném módním průmyslu. Na přednáškách Zuzanny Ryšavé  se dozvíte, jak funguje dnešní módní průmysl, proč by si zákazníci měli položit otázku, v jakých podmínkách vzniká oblečení, které si jednoduše koupíme v obchodě.

ČESNEKOVÝ HLAVY (hudebně-divadelní představení)

Luboš Vlach, Radim Babák a Jan Lamram tvoří hudební uskupení, které ale není klasickou kapelou. Je to něco jiného, je to něco víc, je to oslava česneku. Koncept se zrodil v šílené hlavě básníkově a vede k čichovým halucinacím!

LISTOVÁNÍ: RAKOVINU NEVYLÉČÍŠ (scénické čtení)

Denis Leary v knize Rakovinu nevyléčíš poukazuje na bizarní rysy současného amerického způsobu života, např. boj proti kuřákům, plastickou chirurgii či sexualitu. A činí to prostřednictvím nejčernějšího humoru a trefami do společenských klišé. Learyho moudra bude interpretovat Lukáš Hejlík a Pavel Oubram.

MARTIN REINER (autorské čtení)

Za svůj román Básník. Román o Ivanu Blatném získal Magnesii Literu 2015, ale záběr jeho činností je mnohem větší; píše prózu i poezii, ovlivňuje dění české literární scény (mimo jiné vede nakladatelství Druhé město), organizuje kulturní a společenské akce.

ONDŘEJ BUDDEUS (autorské čtení)

Mladý český básník, překladatel a publicista se ve světě literatury neomezuje. Přestože získal Cenu Jiřího Ortena 2013 za básnickou sbírku rorýsy, hned další rok dostal Magnesii Literu 2014 za knihu v kategorii pro děti a mládež. Je také příznivcem a kombinátorem humoru a vizuální stránky v textu.

JIŘÍ HÁJÍČEK (autorské čtení)

Stálice české prózy, přinášející kvalitu ověřenou dvacetiletou spisovatelskou kariérou, získala cenu Magnesia Litera hned dvakrát, za rok 2006 (Selský baroko) a 2013 (Rybí krev). Tyto knihy i jeho další jsou spojeny s jihočeskou krajinou a jejím osudem. Hájíčkovi hrdinové jsou normální lidé, jeho styl vyprávění je poklidný, až nenápadný, a právě proto se čtenář nechá tak snadno pohltit do známých situací a pocitů.

ADAM ŠTĚCH (přednáška)

Respektovaný teoretik designu, architektury, módy a výtvarného umění, redaktor časopisu Dolce Vita, pedagog na Scholastice, člen Urban Expedition týmu, kurátor. Je člen kreativní skupiny Okolo, která za svou tvorbu získala jednu z cen Nejkrásnější knihy roku (2010), cenu za mimořádný přínos Designbloku (2010) nebo cenu Czech Grand Design.

ROMAN ŠEDINA (přednáška)

Málokterý designér dekorativního porcelánu a keramiky v interiéru dokáže o své činnosti hovořit tak jak Roman. On totiž žije designem, oprávněně byl dvakrát nominován v kategorii Designér roku Czech Grand Design (2013 a 2017). Pojďte se nechat strhnout porcelánem a keramikou, protože „to nejsou jen džbánečky a hrnečky.“

SHOWSTÁNEK (interaktivní perfomance)

Prostorem topolového hájku se letos bude pohybovat SHOWstánek - interaktivní vesmírný objekt, díky kterému se náhodný divák na chvíli ocitne v „kultuře jiného světa“, stejně jako to hlásá náš festival. Tímto mottem se inspirovali a koncept připravili Denisa Švachová, Michal Mitro, Renata Cziroková a Julie Lupačová.

DIVADLO NAPŘÍČ (divadelní představení)

Loni se Divadlo Napříč setkalo s vřelým přijetím publika, a proto se toto ryze autorské biodivadlo opět ukáže na Besedě s novu letní punkovou show. Bude to živelné, bláznivé a bude těžké nenechat se strhnout.

Odeslat