Američtí Algiers jako největší eso letošní Besedy

Američtí Algiers jako největší eso letošní Besedy

Američtí Algiers jako největší eso letošní Besedy

Jedna ze zásadních kapel aktuální světové klubové hudby jako headliner letošní Besedy. Američtí Algiers jsou hudbou současnosti, jejich koncerty pak mimořádným energetickým atakem.

 

Po loňské Zole Jesus nabídne Beseda i letos headlinera, kterého většinou můžeme znát z festivalů podstatně větší velikosti. Američtí Algiers mají za sebou španělskou Primaveru, proslulý Sasquatch v americkém státě Washingtonu nebo kultovní polský OFF. Čtyřčlenná formace z Atlanty na sebe poprvé upozornila před 4 lety výtečným eponymním debutem, předloni pak vydala neméně oceňované album The Underside of Power. Ačkoli se s jejich jménem nejčastěji skloňuje škatulka post-punku, byla by snaha o jejich žánrové zařazení poněkud naivní. Ve skladbách Algiers totiž (mimo jiné) nalezneme stopy jižanského rapu, funk, industrial nebo gospel. Pro neznalé mohou být Algiers nevyzpytatelní také svým (sympatickým) jednáním. Vždyť poté, co předskakovali legendárním Depeche Mode, byli k vidění v Česku na strahovské Sedmičce...

V neposlední řadě je nutné zmínit také přesah, který hudba Algiers nabízí. Ačkoli politická angažovanost z nezávislé hudby v poslední době už téměř vymizela, patří právě Algiers mezi ty zástupce, pro které je sdílení vlastního názoru na svět stejně důležité jako samotná hudba. Ve svých skladbách tak často kritizují rasové předsudky či pozdní kapitalismus.

 
Odeslat